Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


W zdrowym ciele… zmotywowany pracownik

W zdrowym ciele… zmotywowany pracownik

Utrzymująca się od dłuższego czasu niska stopa bezrobocia w Polsce sprawia, że deficyt pracowników dotyka obecnie większość branż. Pracodawcy konkurują więc ze sobą, próbując zachęcić specjalistów do pracy u siebie. Jednym ze sposobów na pozyskanie wykwalifikowanego personelu jest oferowanie różnego rodzaju benefitów.

Wciąż do najbardziej popularnych dodatków pozapłacowych należą tzw. pakiety zdrowotne. Są one szczególnie istotne dla Polaków, którzy mają wiele powodów, by narzekać na publiczną służbę zdrowia. Długie terminy oczekiwania na wizytę, zwłaszcza u specjalisty, sprawiają, że ten, kogo na to stać korzysta z usług prywatnych gabinetów. Jeśli zatem pracodawca zaoferuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne i na życie, to z pewnością zostanie to docenione zarówno przez obecnych pracowników, jak i potencjalnych kandydatów.

Dla pracodawcy korzyści z objęcia swoich podwładnych dodatkowym ubezpieczeniem zdrowotnym są wielorakie. Po pierwsze z pewnością pomoże walczyć z problemem absencji wynikającej ze zwolnień lekarskich. Jeśli bowiem pracownik będzie miał stały i szybki dostęp do różnych specjalistów, to wielu chorób będzie mógł uniknąć, a w razie zachorowania będzie miał szanse wrócić szybciej do zrowia i do pracy. Po drugie wzrośnie motywacja pracowników, skoro zobaczą, że szef dba o ich zdrowie i traktuje ich z tak dużą starannością, jak swoich klientów. Przede wszystkim zaś taka oferta wpłynie na pozytywny odbiór firmy na rynku pracy. W dzisiejszych czasach, kiedy rekrutacja pracowników jest prawdziwym wyzwaniem, od wizerunku pracodawcy zależy nawet jego być albo nie być.

Inwestycja w zdrowie personelu, to jeden z nielicznych benefitów, który przekłada się na bezpośrednie korzyści dla obu stron.

Dodaj komentarz