Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


Poznaj systemy ERP. Warsztaty informatyczne dla managerów

Poznaj systemy ERP. Warsztaty informatyczne dla managerów

W drugiej połowie września w sześciu polskich miastach odbędą się warsztaty dla managerów i kierowników produkcji z zakresu systemów informatycznych do planowania zasobów.

Organizatorem wydarzenia z cyklu „Informatyka w produkcji” jest firma Streamsoft. Warsztaty będą odbywać się od 17 do 30 września 2015 r. Z porad ekspertów będą mogli skorzystać przedstawiciele firm z Częstochowy, Olsztyna, Bydgoszczy, Łodzi, Lublina i Krakowa. Zajęcia są przeznaczone dla dyrektorów i managerów oraz osób związanych z zarządzaniem produkcją, jak również dla specjalistów IT odpowiedzialnych za wdrożenia, specjalistów ds. logistyki i HR, którzy chcą korzystać z nowoczesnych narzędzi zarządzania.

Co to jest system ERP

System ERP (ang. enterprise resource planning) to oprogramowanie dla przedsiębiorstw, które pomaga podejmować strategiczne decyzje biznesowe. Istnieje wiele odmian tych systemów IT, ale głównym ich zadaniem jest gromadzenie firmowych danych i ich analiza w czasie rzeczywistym, co daje kadrze zarządzającej dostęp do obrobionych danych w znacznie szybszy i łatwiejszy sposób niż do tej pory. To pozwala podejmować decyzje w sprawie magazynowania, zamówień, planowania produkcji i wiele więcej. Systemy ERP to nie tylko tworzenie raportów, więcej funkcji tego oprogramowania zostanie zaprezentowanych podczas warsztatów „Informatyka w produkcji”.

Zarządzanie halą produkcyjną

11 edycji warsztatów przyświeca hasło „Hala produkcyjna w oczach menadżera„. W związku z tym wykładowcy skupią się na zagadnieniach związanych z najważniejszym miejscem w przedsiębiorstwie, w którym realizowane są zasadnicze cele firmy. W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak za pomocą systemów ERP planować produkcję i nią zarządzać, a także jak wykorzystać informacje pochodzące z hali produkcyjnej do usprawniania procesów produkcyjnych i logistycznych.

W trakcie zajęć eksperci ze Streamsoft opowiedzą, jaką rolę w wyborze i instalacji systemów ERP odgrywają managerowie oraz dlaczego wdrożenie oprogramowania jest bardzo istotnym procesem. Uczestnicy poznają, jak przebiegały wdrożenia w przykładowych firmach. Będzie można zrealizować proces wyprodukowania wyrobu gotowego w systemie ERP Streamsoft Prestiż, co pozwoli bliżej zapoznać się z działaniem takiej aplikacji.

Zgłoszenie udziału odbywa się poprzez internetowy formularz.

Dodaj komentarz