Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


Kompetencje pracownika cenniejsze niż złoto

Kompetencje pracownika cenniejsze niż złoto

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym jak cenne są dla Ciebie kompetencje pracownika? Co zyskujesz, jeśli on coś zyska? Otóż to Ty zyskujesz najwięcej, bo właśnie pracownik i jego rozwój osobisty jest jednym z najważniejszych ogniw sukcesu Twojej firmy. Jednak, gdy każdy dzień pracownika jest taki sam i wykonuje on ciągle te same obowiązki, to może dopaść go znużenie, a nawet wypalenie zawodowe. Najlepszą drogą, by tego uniknąć jest znalezienie jego najmocniejszych stron i pozwolenie, by rozwijał je właśnie w naszej firmie.

Srebro jest mową, a milczenie złotem

Powiedzenie to idealnie oddaje sytuacje, z którymi mamy do czynienia podczas większości rozmów rekrutacyjnych! Właśnie wtedy słyszymy bowiem o nadzwyczajnych kompetencjach przyszłego podwładnego. Po tym jak już jest „nasz”, sprawa się komplikuje, ponieważ często bywa pochłonięty natłokiem narzuconych odgórnie obowiązków, które niekoniecznie są odzwierciedleniem jego zdolności. Często pozostaje nieświadomy swoich prawdziwych zalet i wad, więc sam nie zgłosi nam problemu. W tej sytuacji możemy zrobić jedno – wykorzystać metodę Development Center.

Nie każde złoto co się świeci, ale…

Aby przejść do meritum sprawy, czyli do efektów jakie możemy osiągnąć, to należy wyjaśnić, na czym polega badanie Development Center. Jest to swego rodzaju kopalnia złota, w której specjalnie wyszkoleni pracownicy agencji doradztwa personalnego, mają za zadanie obserwowanie pracowników i ukazywanie na jaw ich najlepszych cech, czyli sztabek złota. Pracownicy wykonują swoje codzienne obowiązki dzięki czemu można zobaczyć w jaki sposób się zachowują. Oceniany jest między innymi sposób działania i kontaktu z innymi ludźmi. Dzięki zastosowaniu tej metody można stworzyć raport dobrych i złych cech pracownika i działać doraźnie, czyli wykorzystywać potencjał, jak również pomóc doskonalić słabe strony. Po wykonaniu tej metody pracodawca otrzymuje rzetelny raport i to od niego zależy co z tym ”złotem” zrobi.

Ozłoć swego pracownika już dziś!

Metoda Development Center pozwoli Ci odkryć, to co masz pod swoim nosem, a czego do tej pory tego nie zauważyłeś. Nieodkryty potencjał drzemie w każdym z Twoich pracowników. Teraz pomyśl, co zrobisz z taką ilością złota, bo jeśli podejmiesz odpowiednie kroki, to będzie go jeszcze więcej!

 

Dodaj komentarz