Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


Jakie błędy najczęściej popełniają szefowie w zarządzaniu czasem?

Jakie błędy najczęściej popełniają szefowie w zarządzaniu czasem?

Konsekwencji, jakie niesie za sobą błędne zarządzanie czasem pracowników, jest naprawdę sporo. Wielu szefom zdarzają się potknięcia, jednak warto popracować nad strategią, aby w przyszłości uniknąć większych wpadek, pracować efektywniej, zaoszczędzić czas oraz pieniądze.


Osoby zdezorganizowane zwykle nie prowadzą regularnie kalendarza, a jeśli go systematycznie uzupełniają, to często panuje w nim chaos. Menedżerowi często brakuje także umiejętności w komunikowaniu się z podwładnymi. Nieumiejętność wyrażania swojego zdania i oczekiwań, powoduje wiele nieporozumień między pracownikami. Osoba zarządzająca nie może pozwolić sobie na brak określenia priorytetów i celów do których dąży – niestety taka praca jest chaotyczna, przypadkowa, a przez to, mało efektywna. Częstym problemem jest także to, ze menedżer nie potrafi skupić się na jednym projekcie, zaczyna kilka zadań jednocześnie, nie hierarchizuje zadań. Co gorsze, wiele osób spóźnia się na spotkania, zapomina o ważnych terminach i choć pracuje „po godzinach” na wiele projektów brak mu czasu.

W efekcie osoba taka nie wykorzystuje odpowiednio cennego czasu, wykonana praca jest nieefektywna i nie przynosi wymiernych korzyści. Przez to cierpi cały zespół i firma, a brak systematyczności – zawaleniem terminu. Niestety większość osób popełnia te błędy. Możemy jednak nad tym zapanować – wystarczy popracować nad sobą i swoimi przyzwyczajeniami, które utrudniają nam prawidłowe i skuteczne zarządzanie.

Dodaj komentarz