Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


<strong>Jak zadbać o pracownika na home office?</strong>

Jak zadbać o pracownika na home office?

Home office stał się nieodłączną częścią współczesnego świata pracy. Ważne więc stało się też zadbanie o komfort i efektywność w domowym środowisku. Ale jak właściwie zadbać o pracownika na home office? Oto kilka praktycznych sposobów, które pomogą Ci ich wesprzeć!

Komunikacja

Odpowiednia komunikacja to kluczowy element pracy zdalnej. Należy więc zadbać o regularne spotkania online. Pozwolą one pracownikom czuć się zintegrowanymi z zespołem. Ponadto istotne jest też umożliwienie dostępu do odpowiednich narzędzi komunikacyjnych.

Wsparcie techniczne

Zadbanie o odpowiednie wyposażenie pracowników to kluczowy element dbania o ich efektywność. Wsparcie w postaci laptopów, ergonomicznych krzeseł czy nawet bieżącej pomocy technicznej jest świetnym rozwiązaniem. To pokaże pracownikowi, że zależy Ci na jego wygodzie i skupieniu na pracy.

Work life balance

Jednym z najważniejszych wyzwań home office jest utrzymanie równowagi między pracą a życiem prywatnym. Zachęcaj więc swoich ludzi do określenia klarownych granic czasowych. Pamiętaj też, by umożliwić im odpoczynek od obowiązków służbowych – tzn. nie wymagaj by byli dostępni 24/7! Wiemy, że w przypadku pracy zdalnej, może być to kuszące.

Rozwój

Praca zdalna to doskonały czas na rozwijanie umiejętności. Według specjalistów działających w ramach takich instytucji jak agencje doradztwa personalnego ciekawym pomysłem jest zapewnienie dostępu do szkoleń online. Naturalnie powinny być one związane z dziedziną pracy naszych ludzi. To może zwiększyć ich efektywność i zmotywować do rozwoju zawodowego.

Zdrowie

Pracownik, który czuje się dobrze fizycznie i psychicznie, będzie też bardziej efektywny. Postaraj się więc zbudować w firmie taką kulturę, która zachęca do regularnych przerw na ćwiczenia, spacer lub odpoczynek. Polecamy Ci, byś zapewnił materiały edukacyjne na temat zdrowego trybu życia, rad dotyczących radzenia sobie ze stresem oraz dostępu do wsparcia psychologicznego. Dbając o pracownika na home office, nie tylko wspierasz ich efektywność, ale także budujesz lojalność i zaangażowanie wobec firmy. Znacząco wpływa to niwelowanie takiego zjawiska jak nieplanowana absencja pracownicza. To też świetna okazja do zbudowania marki pracodawcy, która znacząco ułatwi takie zadanie jak choćby rekrutacja pracowników. Pamiętaj również, by regularnie badać zadowolenie swoich ludzi na home office. Wobec tego nie zapominaj o procesie jakim jest badanie satysfakcji pracowników, który pomoże Ci ten cel spełnić.

Dodaj komentarz