Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


Doceniaj pracowników

Doceniaj pracowników

Nie każdego dnia musisz dawać swoim podwaładnym sygnały, że doceniasz ich pracę i szanujesz to, co robią – nie byłoby to szczere. Jednakże nie należy popadać w skrajność i nie robić tego w ogóle, lub tylko raz na rok. Pamiętaj, że nic tak nie motywuje pracowników do pracy, jak docenienie ich przez szefa i okazanie im zainteresowania. Tak naprawdę wystarczą drobne gesty, np.:


1. Podczas porannej kawy, nie pytaj tylko, czy prace idą do przodu, ale zapytaj jak się mają, czy są zadowoleni ze swojej kariery, czy się spełniają zawodowo. Dowiedz się, jakie mają cele, może potrafisz im pomóc w ich spełnieniu? Niech zauważą, że nie jesteś w pracy tylko po to, aby wykonywać swoje obowiązki szefa, ale również, by im pomóc w odniesieniu sukcesu.

2. Na pewno jesteś świadom tego, że trzeba swoich pracowników komplementować. Ale czy wiesz, jakie komplementy są najcenniejsze?

– Dobrze : „Dziękuję za waszą ciężką pracę!”

– Lepiej : „Doceniam Cię za ciężką pracę, dzięki której pozyskaliśmy nowego klienta”

– Najlepiej : ” Kasia, nie wiesz, jak bardzo doceniam Twoją ciężką pracę na rzecz pozyskania nowego klienta. Staraliśmy się o to przez kilka miesięcy, więc to naprawdę Twoja wielka zasługa”.

3. Daj swoim pracownikom możliwość szkoleń, udziału w konferencjach, czy rozrywki. Niech zobaczą, że zależy Ci na ich rozwoju i że mogą podnosić swoje kompetencje w miejscu pracy.

4. Drzwi do swojego biura zostaw otwarte, nie izoluj się od reszty współpracowników.

5. Nie zapomnij używać słowa „dziękuję”.

Dodaj komentarz