Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


Zwiększ szybkość ładowania się strony

Zwiększ szybkość ładowania się strony

Internauci chcą mieć szybki i łatwy dostęp do każdej strony internetowej. Im dłuższy czas ładowania się treści, tym większe ryzyko, że ktoś zrezygnuje z wchodzenia na daną witrynę. Dobry hosting, to jeden z czynników, który pozwala na przyspieszenie. Jakie są pozostałe?

Szybkość ładowania się strony jest również jednym z czynników, które wyszukiwarki biorą pod uwagę podczas prezentowania wyników. W związku z tym zbyt długo wyświetlająca się witryna może spowodować nie tylko utrudnienia w przeglądaniu treści i spadek zadowolenia odwiedzających, ale również brak jakichkolwiek wizyt. Witryna będzie po prostu nie widzialna dla wyszukiwarek.

Duże treści i brak kompresji

Najczęstszym czynnikiem, który spowalnia wyświetlanie się polskich stron są zbyt duże obrazki – wynika z danych analizatora semantycznego Blink.pl. 31 proc. zbadanych stron zawierało przynajmniej jedną grafikę o wielkości przekraczającej 100 kB. W ten sposób odbiorcy muszą czekać znacznie dłużej, by załadowały się wszystkie ciężkie pliki. Jedna piąta stron internetowych nie wykorzystuje kompresji przesyłanych plików. Bardzo często serwery umożliwiają właścicielowi zmniejszenie rozmiaru wirtualnych danych, które trafiają do odbiorcy, ale nie wszyscy z tego korzystają. To znów wydłuża czas ładowania się witryny.

Serwery, które nie odpowiadają

Trzeci najczęściej spotykany czynnik jest związany ściśle z hostingiem strony internetowej. 5,5 proc. zanalizowanych witryn ładowało się zbyt długo ze względu na czas odpowiedzi serwera. Warto więc wybierać sprawdzone hostingi dobrej jakości, by zwiększyć komfort przeglądania witryny. Dobrze jest także skorzystać z funkcji kompresji plików, która może także wpłynąć na mniejsze zużycie transferu danych. W razie problemów najlepiej skontaktować się z dostawcą hostingu.

Szybkość ładowania się witryny ma także olbrzymie znaczenie dla użytkowników urządzeń mobilnych z dostępem do internetu.


 

Artykuł przygotowany przy współpracy z firmą hostingową i-Host.pl oferującą tani elastyczny hosting, domeny internetowe, serwery VPS i więcej.

Dodaj komentarz