Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


Zamierzasz kupić domenę? Nie przepłacaj!

Zamierzasz kupić domenę? Nie przepłacaj!

Każda działalność gospodarcza czy grupa artystyczna prezentuje się o wiele bardziej profesjonalnie, jeśli posiada swoją stronę internetową. Aktywność na portalach społecznościowych, to zdecydowanie za mało. Zamykając wszystkie informacje, galerie i filmy na jednej platformie, dajemy odbiorcom możliwość szybkiego zapoznania się z oferowanym przez nas asortymentem, usługami czy sposobem działania. W pierwszej kolejności musimy jednak zakupić domenę.

Po pierwsze nazwa

Adres strony internetowej czy bloga, powinien być prosty i kojarzyć się z naszą działalnością. Nazwa musi być po prostu dobra i nie może nas ograniczać. Domena powinna być zatem bardziej ogólna. Jeśli natomiast zakładamy stronę internetową głównie w celach biznesowych, to słusznym jest, aby jej adres bezpośrednio nawiązywał do prowadzonej przez nas działalności. Najlepiej, jeśli będzie to nazwa naszej firmy. Dzięki temu klienci łatwo zapamiętają adres, a firma odznaczy się spójnością i profesjonalizmem.

Korzystny zakup

Istotną kwestią jest rodzaj rozszerzenia. Wiadomo, że tym najbardziej popularnym jest „.pl”. Możemy jednak decydować się na wiele innych rozszerzeń, takich jak „.com.pl”, „.eu”, „.com”, „.net”, „.org”, „.info”, „.biz” czy „.waw.pl”. Obecnie można znaleźć wiele serwisów, które kuszą niskimi cenami domen. Warto jednak zwrócić uwagę, że pewne kwoty, tylko z pozoru mogą wydawać się niskie. Podczas, gdy niektóre serwisy sprzedają jedynie domenę, inne oferują dodatkowe usługi. Jedną z nich może być kreator WWW, czyli po prostu tworzenie strony internetowej. Jest to narzędzie dostępne z poziomu przeglądarki internetowej, niewymagające instalacji dodatkowego oprogramowania na komputerze. Edycja strony odbywa się na podglądzie witryny, dzięki czemu użytkownik ma stały podgląd dotychczasowej pracy. Kolejnym, istotnym dodatkiem, który możemy zakupić wraz z domeną, jest poczta. Adres mailowy na tej samej domenie co strona internetowa będzie świadczył o profesjonalizmie firmy. Najlepszą pocztą będzie ta, na której nie pojawią się reklamy i której pojemność przekracza 3 GB. Niektóre serwisy oferują również aplikacje, które umożliwiają skuteczną reklamę strony. Z pomocą eksperta będziemy w stanie stworzyć doskonałą kampanię. Niewielka cześć serwisów oferuje usługę polegającą na przechowywaniu kopii danych w chmurze. Stanowi ona doskonałe zabezpieczenie informacji.

Stuprocentowa prywatność

Podczas zakupu domeny możemy otrzymać rabat na różnego rodzaju narzędzia. Interesującą usługą jest ukrywanie danych abonenta w bazie WHOIS. Jest to baza danych, do której ma dostęp każdy użytkownik Internetu. Po zarejestrowaniu domeny globalnej, dane abonenta podane przy rejestracji są w niej publikowane. Ukrywanie danych może zabezpieczyć nas przed natarczywymi telefonami i wiadomościami telemarketerów. Obserwujący WHOIS nie będą mieli dostępu do naszego imienia, nazwiska, numeru telefonu czy adresu e-mail. Uzyskamy zatem pełną ochronę prywatności. W dalszym ciągu będziemy pełnoprawnym abonentem z możliwością dokonywania cesji, zmiany konfiguracji domeny, aktualizacji swoich danych itd. Usługę możemy w każdej chwili wyłączyć lub włączyć ją również na innych należących do nas domenach.

Nowe czy używane

Domenę możemy zakupić w serwisie internetowym lub odkupić ją od właściciela, który z jakichś powodów nie zamierza przedłużać okresu użytkowania domeny. Takie rozwiązanie będzie korzystne, jeśli namierzymy domenę zawierającą w sobie np. nazwę naszej firmy. Zakup używanej domeny jest także korzystny dla blogerów, którzy po prostu nie mają pomysłu na ciekawą domenę. Może się również zdarzyć, że posiadamy już swoją domenę, ale potrzebny nam teraz IDN. Jeśli np. nasza strona internetowa posiada adres „wozki.pl”, to przydałoby się zakupić do kompletu domenę „wózki.pl”. Z kolei decydowanie się na nową usługę, umożliwi skorzystanie z rozwiązania, jakim jest zakup pakietu, dzięki czemu, płacąc za jedną domenę, otrzymamy ich kilka. Promocje tego typu nie obowiązują stale na serwisach, dlatego warto na bieżąco śledzić ich ofertę.

Konfiguracja domeny

Zakup domeny, na niektórych serwisach daje nam również możliwość jej konfiguracji. Użytkownik może samodzielnie przekierować domenę lub rozszerzyć jej funkcjonalność. Abonent może korzystać z tzw. parkowania domeny. Jest to opcja przydatna dla osób, które nie zdecydowały jeszcze, gdzie będą utrzymywać domenę. Co więcej, użytkownik może przekierować stronę na różne serwery.

Własny biznes, to doskonała motywacja do tego, aby założyć indywidualną stronę internetową. Jej domena musi być zwięzła i adekwatna do naszej działalności. Pamiętajmy, że najkorzystniejszy zakup zagwarantuje nam możliwość korzystania z różnego rodzaju przydatnych usług i aplikacji, które zwiększą komfort użytkowania strony oraz wpłyną pozytywnie na jej efektywność. Zakup domeny możliwy jest na przykład poprzez https://www.nazwa.pl/domeny/.

Dodaj komentarz