Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


Menedżer nie tylko z nazwy

Menedżer nie tylko z nazwy

Droga zawodowa polega zazwyczaj na pokonywaniu kolejnych szczebli kariery, od stanowisk specjalistycznych po kierownicze. Moment awansu jest nie tylko niezwykle radosny, lecz także wymagający – trzeba bardzo szybko wejść w nową rolę. Ponadto zarządzanie ludźmi i projektami wymaga odpowiedniego przygotowania. Takim wsparciem jest bez wątpienia „Akademia Kompetencji Menedżera” – studia podyplomowe w Akademii Leona Koźmińskiego, na które można zapisać się jeszcze do 11 kwietnia br.

Do sytuacji awansu pracownika na posadę kierowniczą można odnieść słowa Napoleona Bonaparte: Samo zwycięstwo nic nie znaczy, trzeba umieć je wykorzystać. Bez stosownych kompetencji zdobycie wymarzonego stanowiska nie przyniesie bowiem w dłuższej perspektywie ani sukcesu zawodowego i satysfakcji, ani efektów, które mogłyby wzmocnić struktury firmy oraz przyczynić się do wzrostu jej konkurencyjności. Zawód menedżera od podszewki można poznać np. na studiach podyplomowych w Akademii Leona Koźmińskiego – „Akademia Kompetencji Menedżera”, na które rekrutacja potrwa jeszcze do 11 kwietnia br. To dobry, praktyczny program wsparcia dla osób rozpoczynających karierę na szczeblach wyższego stopnia w hierarchii danego przedsiębiorstwa.

Zajęcia zostały stworzone z myślą o praktykach biznesu. Rozpoczną się 23 kwietnia br. Dzięki nim będzie można zadbać o swój potencjał menedżerski oraz poznać sposoby budowania własnego wizerunku i autorytetu w organizacji, metody zarządzania zespołami pracowniczymi, konfliktem, zmianą, procesem negocjacyjnym, skuteczne techniki komunikowania się w relacjach indywidualnych i grupowych czy koncepcję zarządzania opartego na wartościach. Program rozpoczyna się sesją Development Center, której celem jest określenie indywidualnego potencjału słuchaczy i obszarów kluczowych do rozwoju kompetencji menedżerskich.

Akademia Leona Koźmińskiego jest jedyną uczelnią w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, która posiada wszystkie najważniejsze akredytacje biznesowe: EQUIS, AACSB, AMBA oraz CEEMAN. Koźmiński jest również najwyżej notowaną polską szkołą w rankingach „Financial Times”.

Szczegółowe informacje na temat studiów oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie: www.kozminski.edu.pl.

Dodaj komentarz