Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


Jesteś tym, czym się relaksujesz

Jesteś tym, czym się relaksujesz

Każdemu pracodawcy zależy, by mieć silny, zmotywowany zespół pracowników, który będzie czerpał z pracy satysfakcję, co zagwarantuje wysoką efektywność jego działań. Człowiek zadowolony z tego, co robi, pracuje szybciej i wydajniej, co przynosi wymierne korzyści i jemu, i jego przedsiębiorstwu. Satysfakcja pracownika jest miarą jego lojalności wobec pracodawcy, a jego niezadowolenie i złe samopoczucie mogą poważnie zaszkodzić korporacji. Działy HR w firmach wciąż starają się ponieść poziom zadowolenia zasobów ludzkich z wykonywanej pracy. A najlepszą motywacją jest, oczywiście, nagroda.

KULTURA PONAD PIENIĘDZMI

Premie, podwyżki i awanse to doskonały pomysł, by docenić pracownika. Nowoczesne społeczeństwa szukają jednak czegoś więcej. Chcą się rozwijać, aktywnie spędzać czas, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych i podróżować. Podwyżki i premie szybko zostaną wydane na doraźne potrzeby dnia codziennego, a pracownicy spędzą kolejny miesiąc, relaksując się przed telewizorem.

Nie jest efektywny ten, kto nie wykorzystuje dobrze swojego wolnego czasu. Dlatego w odpowiedzi na potrzeby dzisiejszych ludzi pracujących powstały różnego rodzaju benefity, umożliwiające rozwój personelu i promujące aktywne spędzanie czasu. Wycieczki, karnety na siłownię, bilety do teatru… To nagrody nastawione na spełnianie marzeń i rozwój pracownika, który konstruktywnie wykorzystując czas wolny od pracy poczuje się lepiej sam ze sobą, a jego wartość wzrośnie w oczach innych ludzi. Przełoży się to na jego efektywność w pracy, więc wszyscy wygrywają.

TELEWIZOR DO KOSZA

Zapracowanym Polakom brak czasu nie tylko na konstruktywne spędzanie wolnego czasu, ale też na rodzinę. Wielu deklaruje, że nie ma kiedy wykonać koniecznych zadań czy pobyć chwilę sam dla siebie. Są niezadowoleni ze swojego sposobu spędzania wolnego czasu. Marzy im się wycieczka, udział w wydarzeniach kulturalnych czy kursie rozwijającym ich umiejętności, a kończą i tak przed telewizorem z poczuciem niespełnienia i zmarnowanych szans. Dlatego właśnie benefity nastawione na promocję aktywności i pomaganie w realizowaniu aspiracji pracowników to przyszłość.

Dodaj komentarz