Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


Biznes w wersji mobile

Biznes w wersji mobile

W marketingu dużo mówi się dziś o rozwiązaniach mobilnych. I rzeczywiście, jako konsumenci coraz częściej robimy zakupy przez smartfony. Co więcej, lwią część naszego dnia spędzamy wpatrzeni w ekrany przenośnych urządzeń. Okazuje się, że na trendzie tym zyskują nie tylko sprzedawcy w sklepach internetowych, ale także… pracownicy firm. Technologia mobilna na stałe zawitała już bowiem w polskich przedsiębiorstwach i wygląda na to, że już tam zostanie.

W dowolnym miejscu, w dowolnym czasie

Pracodawcy coraz chętniej przyznają podwładnym dodatki pozapłacowe w postaci służbowych smartfonów. Rozwiązanie to jest o tyle przydatne, że umożliwia kontakt pracownika z klientem o każdej porze, nawet jeśli ten pierwszy znajduje się akurat poza biurem. Technologia mobilna sprawdza się więc jako dodatkowy czynnik usprawniający procesy biznesowe, takie jak sprzedaż. Tak popularny ostatnio “mobile” to jednak nie tylko smartfon, ale także tablet czy technologia chmury obliczeniowej, którą coraz częściej wykorzystujemy w pracy.

Biurowy cykl życia

Komputery stacjonarne może nie odchodzą do lamusa, ale coraz częściej są “uzupełniane” o urządzenia przenośne. Niech za przykład posłuży nam dzień w pracy zwykłego pracownika biurowego. Normalnie pracuje on na komputerze stacjonarnym, ale na spotkanie zabiera ze sobą tablet lub laptopa. Robiąc notatki bezpośrednio w aplikacji bądź programie do edycji tekstu, zapisuje wszystko “w chmurze”. Kiedy wróci na swe stanowisko, notatki już będą tam na niego czekać. A potem, w zależności od tego, czy chce się nimi podzielić czy też nie, udostępnia je pozostałym użytkownikom lub zachowuje tylko dla siebie. Każdy, kto ma dostęp do pliku może edytować go ponownie, dzięki czemu biurowy dokument przechodzi przez cały cykl. Rozwiązanie niemal już każdemu znane i genialne w swojej prostocie.

Kandydat dostępny od zaraz

Urządzenia mobilne świetnie sprawdzają się także jako narzędzia rekrutacji pracowników. Dzięki smartfonowi lub tabletowi, rekruter może w każdej chwili przejrzeć CV kandydata i skontaktować się z nim od razu, nie czekając, aż wróci do biura. To świetnie rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdzi się w agencjach rekrutacyjnych, gdzie, jak wiadomo, zawsze trzeba być o krok przed konkurencją. Z technologii mobilnej może jednak korzystać każda firma. Przenośne urządzenia usprawnią pracę, zaoszczędzą czas i pomogą pracownikom skuteczniej komunikować się między sobą.

Dodaj komentarz