Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


Zatrudniaj tylko najlepszych

Zatrudniaj tylko najlepszych

Jeśli chcesz prowadzić przedsiębiorstwo, które ma osiągnąć sukces, najlepszą drogą ku temu jest zatrudnienie wyróżniających się umiejętnościami pracowników. To na nich bowiem opiera się potencjał firmy i oni stanowią największy jej kapitał. Najlepsi z najlepszych wpływają pozytywnie nie tylko na rentowność przedsiębiorstwa i jego innowacyjność, ale również wizerunek.

Zatrudnianie pracowników charakteryzujących się talentem i biegłością w swoim fachu nie jest łatwe. Mają oni bowiem wyższe niż inni wymagania względem swojego pracodawcy. Pamiętać również należy, że częściej zwracają oni uwagę na to jak firma, która oferuje im pracę, jest postrzegana. Pierwszym krokiem na drodze do pozyskania najlepszych z najlepszych jest więc mozolne budowanie wizerunku przedsiębiorstwa.

Kolejny czynnik, na który należy zwrócić uwagę rekrutując pracowników o wyróżniających się umiejętnościach jest fakt, że są oni intensywnie poszukiwani na rynku pracy. Konieczne jest więc zaproponowanie im zadowalającego ich wynagrodzenia.

Płaca to jednak nie wszystko. Coraz popularniejsze są rozbudowane świadczenia pozapłacowe, a pracownicy, którzy mogą przebierać w ofertach, znacznie częściej niż inni zwracają na nie uwagę. Oprócz dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych czy talonów sportowo-rekreacyjnych, które powoli stają się już standardem, dla osób o wysokich kwalifikacjach istotne jest również ich podnoszenie. Konieczne jest więc rozbudowana oferta pakietów szkoleń i warsztatów, które im to zagwarantują.

Dbać należy jednak nie tylko o nowych pracowników, ale również tych, którzy od dawna pracują już w przedsiębiorstwie. Jeśli czują się oni docenieni, a atmosfera pracy jest w porządku, mogą oni szepnąć dobre słówko osobom rekrutowanym i przekonać je do przyjęcia oferty. Warto również zwrócić uwagę na efekt kuli śniegowej: im więcej dobrych ludzi posiadasz i im lepiej twoja firma jest postrzegana, tym łatwiej będzie ci zatrudniać nowych, wyróżniających się umiejętnościami pracowników.

Dodaj komentarz