Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


3 rzeczy, które dobry lider wykonuje codziennie oprócz wypicia kawy

3 rzeczy, które dobry lider wykonuje codziennie oprócz wypicia kawy

Kluczem do sukcesu dobrego zarządzania zespołem jest zwrócenie uwagi na kilka podstawowych działań. Przedstawiamy trzy zadania dla managera, które pozwalają zostać lepszym liderem.

Po pierwsze: buduj zaufanie codziennie.
Każdemu lepiej pracuje się w przyjaznej atmosferze i w przyjemnych warunkach. Stwórz atmosferę współpracy i zaufania, tak by pracownicy wiedzieli, iż mogą zwrócić się w każdej chwili do Ciebie po pomoc bez obawy dostania nagany. Na zbudowanie zaufania i poczucia wsparcia u zatrudnionych ma wpływ także to jak rozwiązujesz problemy.

Po drugie: stawiaj czoła wyzwaniom.
Problemy i pomyłki zdarzają się wszędzie, jednak od ciebie będzie zależało, jak je rozwiążesz. Bycie liderem wiąże się z rozwiązywaniem trudnych sytuacji, konfliktów, a także kłopotów, w które wpędzili firmę pracownicy. Staraj się wytłumaczyć podwładnym ich wszelkie pomyłki i pokaż, że jesteś gotowy im pomóc – patrz punkt pierwszy.

Po trzecie: bądź sobą.
Pracownicy natychmiast wyczują, jeśli twoje zachowanie będzie sztuczne. Prędzej czy później wyjdzie na jaw, że twoje intencje są udawane. Dlatego musisz rzeczywiście chcieć wspierać swój zespół i zachować swój charakter. Pracuj nad własnymi wadami, by je zniwelować, a nie zastępuj ich wymuszonymi sztuczkami menadżerskimi, których nauczyłeś się na szkoleniu.

Dobry lider dba o zespół codziennie i codziennie staje przed wyzwaniami. Oprócz wypicia w biurze kawy musi budować zaufanie, stawiać czoła wyzwaniom oraz zachować przy tym własną oryginalność.

One comment

Dodaj komentarz