Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


5 ciekawych kursów i szkoleń, które powinien przejść każdy menedżer

5 ciekawych kursów i szkoleń, które powinien przejść każdy menedżer

Szkolenia dla menadżerów cieszą się bardzo dużą popularnością. Nie ma się czemu dziwić – aby dobrze zarządzać firmą, trzeba się nieustannie rozwijać. Pytanie jednak, w którą stronę? W jakie szkolenia menedżerskie zainwestować? Podpowiadamy.

Dobre szkolenia dla menadżerów, czyli jakie?

Wybierając kursy i szkolenia z myślą o kadrze menadżerskiej, warto zwrócić uwagę na ich tematykę, ale także program oraz to, kto będzie je prowadził. Menadżerowie to osoby z doświadczeniem zawodowym, które muszą poszerzać kompetencje i zyskiwać stałą inspirację do podejmowania kreatywnych działań. Dlatego warto znaleźć w budżecie firmy większe środki na inwestycję w szkolenia managerskie przeznaczone właśnie dla nich.

Popularne tematy kursów i szkoleń menadżerskich

Jest wiele ciekawych szkoleń, w których mogą uczestniczyć menadżerowie, ich szeroką ofertę znajdziemy miedzy innymi na https://eventis.pl/szkolenia/menedzerskie, gdzie znajdziemy blisko 200 szkoleń i kursów dla mendżerów. Oto lista tych, które są najbardziej warte uwagi w obecnej sytuacji.

Remote management, czyli zarządzanie zdalne. W dobie home office pojawiają się zupełnie nowe wyzwania dla menadżerów. Jak rozliczać czas pracy? W jaki sposób koordynować działania zespołów zdalnych? Jak oceniać jakość wykonywania obowiązków? Dobre szkolenia managerskie w tym zakresie pomogą usprawnić współpracę na odległość.

Zarządzanie emocjami. Bez względu na branżę działalności firmy, największy wpływ na jej sukces mają ludzie. Z ich działań nie da się wyłączyć emocji, jednak umiejętnie przekierowane, mogą wspomóc efektywność pracowników. Szkolenia dla managerów z zarządzania emocjami pomogą też niwelować konflikty w organizacji.

Prowadzenie spotkań wewnętrznych. Dobry briefing pozwala lepiej rozpocząć dzień czy tydzień pracy i wytyczyć jasne kierunki działania. Musi być jednak odpowiednio poprowadzony. Jak to zrobić, aby zmotywować zespół? Dowiesz się tego na szkoleniu.

Udzielanie informacji zwrotnej. Szczery feedback to podstawa komunikacji z podwładnymi. Na kursach managerskich z tej tematyki można się dowiedzieć, jak go przekazywać, aby budować partnerskie relacje, jak wykorzystać go do motywowania i budowania zaangażowania oraz rozwijania zespołu.

Budowanie zespołu. Budowanie zespołu to umiejętność dobrego dobierania pracowników do konkretnych zadań oraz łączenia ich w grupy tak, aby w pełni wykorzystać drzemiący w każdym ich członku potencjał. Szkolenie menedżerskie o tej tematyce pozwoli się tego nauczyć, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z first time managerem, który potrzebuje przestawienia się od pracy eksperta, do pracy kierownika.

Oczywiście liczba szkoleń dla menadżera, w które warto zainwestować, jest większa. Wiele zależy też od specyfiki działania i branży organizacji. Warto więc przyjrzeć się dostępnym opcjom.

Gdzie szukać kursów i szkoleń menadżerskich?

Szukając odpowiedniego szkolenia menedżerskiego warto ułatwić sobie zadanie i skorzystać z portali agregujących oferty kursów i szkoleń od wielu organizatorów. W jednym miejscu gromadzą one informacje o nadchodzących terminach kursów menedżerskich, ich formule, programie zajęć, prelegentach i cenach. Znacznie przyśpiesza i ułatwia to znalezienie odpowiedniej oferty, a także porównanie jej z innymi dostępnymi na rynku. Jest to o tyle ważne, że rynek szkoleń menedżerskich charakteryzuje duże zróżnicowanie cenowe. Czasami to samo lub podobne pod względem długości trwania i programu szkolenie może różnić się ceną nawet o kilkaset procent. Porównanie ofert pozwala unikać przepłacania za kursy dla naszych managerów.

Dodaj komentarz