Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


Pracodawca idealny

Pracodawca idealny

Czy istnieje ideał pracodawcy? Jakie cechy powinny charakteryzować szefa? Każdy pracownik ma swoje wymagania, jednak z ogólnych badań przeprowadzonych przez portal pracuj.pl “Specjalista na rynku pracy” wynika, że idealny pracodawca wyróżnia się tym, że przede wszystkim dobrze płaci.
Ale nie tylko. Wród odpowiedzi 4 tysięcy ankietowanych osób (które mają przynajmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe), znalazły się również inne przymioty. Dobry pracodawca daje gwarancję zatrudnienia, a także dba i zabiega o przyjazną oraz miłą atmosferę w pracy.
Wielu ankietowanych wskazało także takie cechy, jak to, że szef umożliwia im rozwój i poszerzanie kompetencji, a co najważniejsze, szansę godzenia pracy zawodowej z życiem prywatnym.

Badania donoszą także o tym, że połowa pracodawców zapewnia swoim pracownikom telefon służbowy oraz ubezpieczenie grupowe.

Tymczasem jedna trzecia pracodawców oferuje sprzęt komputerowy i bezpłatne szkolenia. Wielka szkoda, bo to właśnie szkolenia są najbardziej pożądane przez pracowników.

Dodaj komentarz