Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


Zaawansowana analityka kluczowa dla biznesu

Zaawansowana analityka kluczowa dla biznesu

Do 2020 roku już trzy czwarte dużych i średnich przedsiębiorstw na świecie będzie korzystać z pomocy big data i zaawansowanych narzędzi analitycznych, których celem jest zwiększenie efektywności procesów podejmowania decyzji biznesowych. Specjaliści wskazują na gigantyczny wzrost zainteresowania takimi rozwiązaniami. Prawdopodobnie jeszcze przed nastaniem 2018 roku aż połowa globalnych przedsiębiorstw będzie ich regularnie używać.


Już od kilku lat rynek usług big data i zaawansowanych narzędzi analitycznych dla biznesu gwałtownie rośnie. Coraz więcej firm stawia użycie takich rozwiązań jako jeden ze swoich priorytetów. Ich kadry menadżerskie uważają bowiem, że jest to klucz do odniesienia sukcesu w dzisiejszej globalnej gospodarce, która podlega gwałtownym przemianom i wyprzedzenia konkurencji w walce o światowe rynki.

Już dziś trudno wyobrazić sobie efektywne funkcjonowanie, a tym bardziej rozwój przedsiębiorstw należących do takich branż jak: bankowość, telekomunikacja, ubezpieczenia, logistyka czy przemysł bez korzystania z usług firm oferujących zaawansowane narzędzia analityczne oparte na Big Data. Łatwo więc przewidzieć, że zapotrzebowanie rynku na specjalistów będzie rosnąć. Jeśli ktoś szuka więc w miarę bezpiecznej drogi zawodowej kariery powinien zastanowić się nad wyborem zawodu związanego z data science.

W raporcie firmy Gartnera ”Critical Capabilities for Advanced Analytics Platforms” jego twórcy wymieniają najlepsze, ich zdaniem, narzędzia używane w analizie Big Data. Dla dużych zespołów analityków (liczących od 10 do 50 specjalistów) wskazano narzędzia dostarczane przez SAS. Oferowana przez tę firmę platforma analityczna oferuje dostęp do zróżnicowanego repertuaru źródeł danych oraz zaawansowanych funkcji statystycznych. Autorzy raportu zwrócili również uwagę na to, że narzędzia SAS dobrze nadają się także dla indywidualnych, początkujących badaczy danych. Uważają oni, że pakiet SAS jest prosty i wysoce intuicyjny w obsłudze, oferując przy tym szeroki wachlarz narzędzi służących do przygotowania, wizualizacji i analizy danych.

Dodaj komentarz