Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


21pm.pl – możliwości nowego darmowego systemu do zarządzania projektami

21pm.pl – możliwości nowego darmowego systemu do zarządzania projektami

Polski rynek oprogramowania dla biznesu wzbogacił się niedawno o nowy, ciekawy produkt – 21pm.pl, aplikacja służy do kompleksowego zarządzania projektami – począwszy od definicji zakresu projektu, aż po rozliczenia z kontrahentami. Aplikacja 21pm nie tylko wspiera pracę zespołu projektowego, ale także kontroluje rentowność projektu lub etapu. Aplikacja jest darmowa i nie posiada ograniczeń. Przyjrzyjmy się możliwościom systemu do zarządzania 21pm.pl i sprawdźmy czy warto w niego zainwestować trochę czasu.

Jaki jest system do zarządzania projektami 21pm.pl?

Na początek – Jest polski. Aplikacja 21pm.pl została stworzona i jest rozwijana przez polską firmę 21w.pl. Dzięki temu interface aplikacji, w przeciwieństwie do znanych alternatywnych rozwiązań, jest przygotowany do polskich klientów,  małych / średnich przedsiębiorstw, których działalność obejmuje tworzenie projektów bądź zawiera proces produkcyjny. Oficjalna premiera aplikacji 21pm miała miejsce w sierpniu 2015 roku. Jest więc zupełnie nowa, a przez to jeszcze mało znana. A szkoda – ze względu na atrakcyjne funkcjonalności i darmową dostępność z pewnością warto się nią zainteresować.

Obsługa systemu do zarządzania projektami 21pm.pl

Aplikacja 21pm.pl jest uruchamiana za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu jest ona dostępna na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dodatkowo, interfejs aplikacji 21pm.pl jest responsywny (dostosowuje się do rozdzielczości ekranu urządzenia oraz jego wielkości), umożliwia to wygodną pracę w aplikacji zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych typu tablet, telefon komórkowy.

Jednym z atutów 21pm.pl jest intuicyjna obsługa systemu. Rzeczywiście, estetycznie wykonany, stonowany interfejs aplikacji jest nie tylko przyjemny dla oka, ale również przejrzysty na co wpływa dobrze dobrana kolorystyka, rozkład elementów ekranu użytkownika. Wszystko to sprawia, że praca z 21pm.pl nie powinna sprawiać trudności. Interfejs aplikacji 21pm.pl oraz sposób wykonywania podstawowych operacji (np. dodanie firmy, projektu i zadania) prezentuje film wideo:

21pm.pl jest systemem typu SaaS (Software as a Service), czyli aplikacją dostępną w chmurze. Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji, należy zarejestrować się. Istnieje również możliwość, instalacji systemu 21pm.pl na własnym firmowym serwerze.

Najważniejsze funkcje systemu zarządzania projektami 21pm.pl

 • Zarządzanie uczestnikami projektu. W ramach systemu można gromadzić informacje o klientach, pracownikach czy podwykonawcach. Zróżnicowany poziomom uprawnień, pozwala monitorować użytkownikom gromadzone dane zgodnie z przypisanym do nich zakresem informacji.
 • Zarządzanie projektami w aplikacji to podstawowa funkcjonalność, umożliwiająca definiowanie i ewidencję projektów, oraz zadań z nimi powiązanymi, wraz z ich szczegółami. Gromadzone dane to min. terminy realizacji, opis, notatki czy budżet uzgodniony z klientem oraz podwykonawcą. Aplikacja wspiera pracę zespołową, udostępniając wymianę komentarzy oraz załączników w formie plików. 21pm.pl uwzględnia również zarządzanie rentownością projektów. Podstawą jest mechanizm rejestrujący przepracowany czas w ramach zadań projektowych (automatyczne i ręczne). Przejrzysty dashboard, zestaw przydatnych raportów i wykres Gantta to kilka modułów usprawniających zarządzanie projektami.
 • Zarządzanie zamówień i ofert. Aplikacja zawiera moduł do obsługi zamówień, których poszczególne pozycje (produkty) wybierane są z konfigurowalnego katalogu produktów. Jeśli więc mamy sytuację, w której dzwoni lub pisze do nas klient z prośbą o przygotowanie oferty możemy w trakcie tej rozmowy przygotować zamówienie a następnie na jego podstawie wygenerować ofertę. Zamówienia mogą również składać zarejestrowani klienci. Warto wspomnieć, że wszystkie gromadzone informacje można pobierać w postaci plików XML tj.:
  1. e-zamówienie
  2. e-projekt
  3. e-protokół
  4. e-faktura
 • Zarządzanie protokołami i dokumentacji projektowej. W aplikacji 21pm.pl możliwa jest ewidencja protokołów odbioru, a prostej ewidencji rozliczeń z klientem.
Interfejs aplikacji - zarządzanie projektami 21pm

Interfejs aplikacji zarządzanie projektami 21pm

Wartość dodana – wsparcie producenta

Mimo iż 21pm.pl jest aplikacją dostępną bezpłatnie, poziom oferowanego przez producenta wsparcia technicznego dla użytkowników jest bardzo dobry. Autorzy aplikacji deklarują swoją reakcję w ciągu 24 godzin, natomiast pod adresem http://support.21pm.pl udostępniają system zgłoszeniowy, za pomocą którego można stworzyć i ewidencjonować zadania serwisowe dotyczące aplikacji 21pm.pl.

Warto nadmienić, że producent 21pm.pl oferuje również bezpłatne 30min szkolenie. Dodatkowe usługi w zakresie wsparcia, rozwoju aplikacji (indywidualne dostosowania), a także jej integracji z innymi systemami są wyceniane indywidualnie.

Przydatne linki

21pm.pl – podsumowanie informacji o aplikacji

21pm.pl to z pewnością bardzo ciekawa darmowa aplikacja do zarządzania projektami. Wyżnia się na tle konkurencji nie tylko przejrzystym interfejsem i szeroką funkcjonalnością, ale również zaangażowaniem twórców aplikacji w jej stały rozwój. Drobne niedopracowania aplikacji mimo wszystko nie psują jednak bardzo pozytywnego ogólnego wrażenia z użytkowania aplikacji 21pm.pl. Aplikację można polecić przede wszystkim małym i średnim firmom, w których wsparcie realizowanych projektów przyniesie wymierne korzyści.

Dodaj komentarz