Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


Rekrutacja IT w Sopocie – jakie rozwiązania zaproponuje Ci profesjonalna agencja HR?

Rekrutacja IT w Sopocie – jakie rozwiązania zaproponuje Ci profesjonalna agencja HR?

Sopockie firmy z sektora IT nie mogą narzekać na brak klientów. Gorzej, jeśli chodzi o pracowników, ponieważ tych cały czas brakuje. Prawdopodobnie każdy przedsiębiorca działający w tej branży miał problem z obsadzeniem wolnych etatów, przede wszystkim na stanowiskach specjalistycznych. Przyczyną jest nie tylko silna konkurencja ze strony innych pracodawców, ale też błędy popełnione na etapie rekrutacji IT. W Sopocie coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z pomocy profesjonalnej agencji HR, która może przygotować ciekawą strategię pozyskania pracowników w zależności od realnych potrzeb swojego klienta. W naszym artykule omawiamy te najatrakcyjniejsze opcje.

Outsourcing procesów rekrutacyjnych

Zacznijmy od standardowej rekrutacji IT, która w Sopocie wciąż cieszy się największą popularnością. Słowo „standardowej” nie oznacza jednak, że jej przebieg jest tożsamy z tym, jaki dobrze znają już przedsiębiorcy pozyskujący wcześniej pracowników na własną rękę. Powierzając rekrutację profesjonalnej agencji HR można przenieść na nią wszystkie obowiązki związane z uzupełnianiem wolnych wakatów w firmie.

Outsourcing procesów rekrutacyjnych to kompleksowa usługa realizowana przez nieliczne agencje HR. Polega ona na tym, że klient agencji nie musi się angażować w żadne działania rekrutacyjne, ponieważ nad wszystkim czuwają eksperci. Po poznaniu potrzeb klienta i jego oczekiwań względem pracowników, agencja tworzy profil idealnego kandydata i dopasowuje do niego osoby zgłaszające się do rekrutacji.

Po stronie obowiązków agencji znajdują się wszystkie czynności mające jakikolwiek związek z prowadzoną rekrutacją, czyli:

  • tworzenie i publikowanie ogłoszeń,
  • przyjmowanie podań kandydatów,
  • weryfikacja CV pod kątem prawdziwości podanych informacji,
  • przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi kandydatami,
  • ostateczne wyselekcjonowanie najlepszych kandydatów i zarekomendowanie ich klientowi do zatrudnienia,
  • opcjonalna pomoc w negocjowaniu indywidualnych warunków zatrudnienia wybranych kandydatów.

Standardowa rekrutacja IT w Sopocie prowadzona przez agencję HR w ramach outsourcingu procesów rekrutacyjnych gwarantuje przedsiębiorcy maksimum komfortu, oszczędność czasu, ale też pieniędzy – proces pozyskania pracownika zostaje wyraźnie skrócony, a szybsze obsadzenie wolnych stanowisk nie naraża przedsiębiorcy na dalsze straty finansowe (spowodowane np. opóźnieniami, nieprzyjmowaniem kolejnych zleceń etc.).

Headhunting

Headhunting to strategia pozyskiwania wysokiej klasy specjalistów, kadry managerskiej czy osób mających rzadkie kwalifikacje zawodowe. Ten opis idealnie pasuje do pracowników poszukiwanych przez firmy z sektora nowych technologii. Właśnie dlatego headhunting jest bardzo często wykorzystywany w ramach rekrutacji IT w Sopocie, Gdyni, Gdańsku, Warszawie, Krakowie itd.

Headhunting umożliwia pozyskanie takich pracowników, którzy z uwagi na wysokie kwalifikacje nie zgłaszają się do standardowej rekrutacji, a jednocześnie są rozchwytywani przez pracodawców. Headhunter dociera do nich własnymi kanałami, ustala, czy ewentualnie byliby oni zainteresowani zmianą pracodawcy, następnie kreuje atrakcyjny wizerunek marki biznesowej klienta i w jego imieniu składa propozycję pracy najwartościowszym kandydatom.

Outsourcing IT, czyli wzmocnienie zespołu i optymalizacja kosztów w jednym

Firma rekrutacyjna na etapie doradztwa HR powinna rozpoznać rzeczywiste potrzeby przedsiębiorcy i zaproponować mu także takie rozwiązania, których się nie spodziewał. Outsourcing, czyli przenoszenie pewnych procesów biznesowych poza firmę, jest ciekawą opcją, która przede wszystkim pozwala optymalizować koszty, a przy tym jest naturalną odpowiedzią na problemy lokalnego rynku pracy.

Załóżmy, że firma X musi zatrudnić 5 nowych programistów, ale kolejne rekrutacje nie przynoszą efektu, ponieważ od kandydatów wymaga się specyficznych umiejętności. Firma rekrutacyjna wiedząc, że kolejna próba pozyskania pracowników tylko narazi klienta na wysokie koszty, może i powinna mu zaproponować usługę zbudowania zewnętrznego zespołu programistów w ramach outsourcingu IT. Będą oni realizować powierzone zadania w formule zdalnej, w 100% skupiając się na projekcie pracodawcy. Jest to wygodne, efektywne, a przy tym korzystne finansowo.

Jak widać istnieją różne rozwiązania pozwalające wzmocnić kadrę firmy specjalistami z zakresu szeroko pojętego IT. Grunt, to wybrać taką agencję HR, która zna realia branży i ma doświadczenie w pozyskiwaniu np. programistów czy analityków. Rekrutację IT w Sopocie przeprowadza agencja Verita HR, której usługi rekomenduje aż 97% klientów biznesowych oraz 90% zatrudnionych za jej pośrednictwem pracowników. Verita HR specjalizuje się w pozyskiwaniu kadr na rzecz firm z sektora IT, finansowego, bankowości inwestycyjnej oraz dla BPO i SSC.

Z aktualną ofertą agencji Verita HR, przygotowaną specjalnie dla branży IT w Sopocie, można się zapoznać na stronie internetowej https://veritahr.com/sopot/rekrutacja-it/.

Dodaj komentarz