Portal wiedzy dla kadry kierowniczej


Nowoczesne rozwiązania ułatwiające pracę w biurze

Nowoczesne rozwiązania ułatwiające pracę w biurze

Praca biurowa oznacza dziś ruch, gwar, hałas i często niemożność przeprowadzenia spokojnie rozmowy telefonicznej. Hushphon to rozwiązanie dla każdego, nawet małego biura. Zobacz, jak wygląda nowoczesny moduł biurowy.

Biuro dawniej

Jeszcze kilka dekad temu biuro kojarzyło się z ciągiem korytarzy i zamkniętych pokoi. Praca biurowa jawiła się jako cicha, spokojna, wręcz relaksująca. Wyjątkiem były może biura rachunkowe, gdzie okresowo panowało wzmożone tempo prac. Mimo to biuro było postrzegane jako miejsce ciche, gdzie można w spokoju wypić herbatę lub kawę, postawić pasjansa na komputerze i czasem popracować. Taki system pracy niewątpliwie był przyjemny, niemniej jednak w praktyce mało wydajny, dlatego musiało się to zmienić.

Biuro dziś

Pracownik biurowy tak naprawdę nie potrzebuje dużo przestrzeni. Wystarczy mu… biurko. Stąd nowoczesne biura skupiają dużą liczbę pracowników na stosunkowo niedużej powierzchni. Dawne zamykane pokoje zostały zastąpione boksami w dużej hali. Kontakt z innymi pracownikami jest łatwiejszy, niemniej jednak praca w takim miejscu nie gwarantuje czasem tak bardzo potrzebnej ciszy i spokoju. Ograniczenie powierzchni biurowych było sposobem na znaczne cięcie kosztów, dlatego mało realny jest powrót do poprzedniego systemu. Stąd poszukiwania nowoczesnych rozwiązań, tak by na niedużej przestrzeni zapewnić pracownikom możliwość wykonywania swoich zadań w miejscu cichym i dyskretnym.

Hush work – praca w ciszy

Czy aby pracować w miejscu cichym, dyskretnym i wygodnym naprawdę potrzebujemy osobnego pokoju? Okazuje się, że nie. Wystarczy niewielki, ale dobrze zagospodarowany i wyposażony fragment powierzchni biurowej, z dobrą izolacją akustyczną, by bez problemu wypełniać obowiązki zawodowe.

Ważny telefon do klienta? Wypróbuj hushphon – niewielki moduł biurowy, zajmujący mniej niż metr kwadratowy powierzchni. Bez fałszywej skromności może pretendować do miana nowoczesnej budki telefonicznej, jednak telefon lub laptop trzeba zabrać ze sobą. Idealny w przypadku konieczności przeprowadzenia ważnej rozmowy lub video konferencji. Dyskretne oświetlenie, dobra wentylacja, a przede wszystkim oszklona ściana zewnętrzna nie powodują uczucia klaustrofobii, w hushphonie można bez problemu pracować nawet dłuższy czas. Uniwersalne wzornictwo jest gwarancją, że husphon bez problemu da się zaadaptować w każdej przestrzeni biurowej.

Interesują cię inne moduły biurowe stworzone do pracy w ciszy? Wejdź na www.hushoffice.com/pl

Dodaj komentarz